Nacházíte se:

Certifikace Cyklisté vítáni

Snad každý, kdo jezdí po Čechách na kole, se setkal s problémy nedostatečných služeb pro cyklisty. V hotelu není kam dát kolo, personál netuší, kde je nejbližší opravna nebo prodejna, jídelní lístky v restauracích obvykle nepočítají se sportovním výkonem. Pro zlepšení kvality služeb pro cyklisty je tu certifikace Cyklisté vítáni.

Myslíme na vás i vaše kolo

'Cílem certifikace Cyklisté vítáni je zvyšování kvality doplňkových služeb pro cyklisty, aby byla srovnatelná se známými cyklistickými destinacemi v Evropě. V současné době je certifikováno přes 1 000 objektů v celé republice a jejich počet se dále zvyšuje. Zelenobílá známka s usmívajícím se kolem je již dobře známá nejen mezi cyklisty.“

Petr Kazda, koordinátor certifikace Cyklisté vítáni

Proč navštívit zařízení s certifikací Cyklisté vítáni:

  • Najdete kvalitní ubytování a služby evropského standardu.
  • Certifikovaná zařízení jsou pravidelně kontrolována.
  • Samozřejmostí je bezplatné stání a nářadí pro vaše kolo.
  • Určitě si vyberete z nabídky jídel a nápojů, která je uzpůsobená cyklistům.
  • Setkáte se s informovaným personálem, který vám rád poradí s výběrem cyklotrasy.
  • Usnadníte si plánování dovolené. Na www.cyklistevitani.cz jednoduše vyhledáte objekty v mapě podle regionu, který hodláte navštívit.

Čtyři dobré důvody, proč certifikovat svoje zařízení:

  • Dáte o sobě vědět. Certifikovaná zařízení se objevují na turistických mapách (např. SHOCart, Žaket), postupně jsou zmiňována i v průvodcích a katalozích služeb.
  • Získáte značku kvality. Za svou pětiletou historii se známka Cyklisté vítáni stala známým certifikátem kvalitních služeb nejen mezi cyklisty.
  • Zvýšíte zájem zahraniční klientely. Zahraniční turisté jsou zvyklí na obdobný systém certifikací (např. Bett&Bikes v Německu).
  • Zlepšíte atraktivitu vašeho regionu pro cyklisty.


'Hotel Ve Dvoře úspěšně prošel certifikací v programu Cyklisté vítáni. Cyklistům tak poskytujeme speciální služby: V hotelové hale je info-tabule s aktuálními informacemi o počasí v regionu. Mimo jiné najdeme vhodné spojení – v letní sezoně tudy jezdí pravidelně cyklobus. Jsme připraveni poradit těm, kdo terén jižní části Brd neznají. Připravili jsme úplný návod na prodloužený víkend na kole pro jed­notlivce i skupiny, které se chtějí podívat například po loni nově zpřístupněných cyklotrasách k Padrťským rybníkům nebo do krásných lesních oblastí Kozelského polesí.'

Pavel Hrouda, Hotel Ve Dvoře, Spálené Poříčí


'Jako cyklistka vnímám značku Cyklisté vítáni jednoznačně pozitivně. Mám pocit, že značná část veřejnosti cyklistu pořád příliš kladně nevnímá – překáží autům na silnici, chodcům na stezkách, turistům v lese. Zde ale chtějí mě i moje kolo vidět.'

Marie Klementová, cyklistka

Kontakty

Dominika Bäuchelová

koordinátorka certifikace Cyklisté vítáni, hodnotitelka Morava a Slezsko
e-mail:
telefon: (+420) 515 903 121
mobil: (+420) 603 714 331
www: http://www.cyklistevitani.cz
zavřít
zavřít