Nacházíte se:

Dálkové cyklotrasy

Šetrná turistika a udržitelný cestovní ruch je založený na ohledu k životnímu prostředí, na ohleduplném využívání přírodních a kulturních hodnot a také na dlouhodobém ekonomickém přínosu pro region. Více informací o dálkových cyklotrasách na webu www.stezky.cz.

Myšlenku šetrné tuistiky podporujeme rozvojem dálkových cyklotras. Patří mezi ně zelené stezky Greenways, tematické cyklotrasy a mezinárodní dálkové trasy EuroVelo, které na území České republiky spravujeme.

EuroVelo

Českou republiku zastupujeme v Evropské cyklistické federaci při koordinaci rozvoje stezek EuroVelo. Cílem je propojit Evropu sítí páteřních cyklotras a podpořit tak cyklistiku jako způsob trávení volného času i jako každodenní dopravní prostředek.

Z celkem 16 stezek EuroVelo Českou republikou prochází hned 4 trasy - EuroVelo 4, 7, 9 a 13.

Více informací o EuroVelo najdete na webu eurovelo.cz.

EuroVelo

 

Greenways

Greenways jsou trasy, komunikace nebo přírodní koridory, využívané v souladu s jejich ekologickou, sportovní, turistickou i rekreační funkcí. Přinášejí užitek v oblasti ochrany přírody a kulturního dědictví, zlepšují možnosti pro dopravu, rekreaci a turistiku, jsou výzvou k zdravějšímu životnímu stylu a udržitelnému využívání místních zdrojů.

Více o stezkách Greenways najdete na webu greenways.cz.

 Greenways

Kontakty

Daniel Mourek

koordinátor dálkových stezek ČR
e-mail:
mobil: (+420) 736 747 361
www: http://www.labska-stezka.cz

Juraj Flamik

koordinátor stezek Greenways a ředitel Festivalu otevřených sklepů
e-mail:
telefon: (+420) 515 903 117
mobil: (+420) 606 763 117
www: http://www.otevrenesklepy.cz, http://www.vinozblizka.cz
zavřít
zavřít